icon-cookies
Šioje svetainėje naudojame slapukus siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, analizuoti svetainės naudojimą ir optimizuoti naršymo patirtį. Spustelėję mygtuką „Sutinku“, jūs patvirtinate, kad sutinkate su visų slapukų naudojimu šioje svetainėje. Jei norite atšaukti arba pakeisti savo sutikimus, prašome apsilankyti slapukų valdymo puslapyje.

III klasės biologijos pamoka su mokslininke

Tapo tradicija, kad Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos III klasės mokiniai biologijos kurso temą „Paaiškinti vėžinių ląstelių susidarymo principą“ nagrinėja bendradarbiaujant su Vilniaus nacionalinio vėžio institutu (NVI). Lapkričio 28 -ąją gimnazijoje vyko netradicinė biologijos pamoka, kurią vedė NVI mokslininkė dr. Simona Steponkienė.

Dr. S. Steponkienė, pasitelkdama išsamias fizikos ir biologijos žinias, daugelį metų tyrinėjanti ankstyvosios vėžinių susirgimų diagnostikos galimybes, supažindino mokinius su mikroskopavimo metodu – vienu pagrindinių vėžinių susirgimų diagnozavimo būdų. Ji paaiškino, kaip vėžys susijęs su mitozinio dalijimosi sutrikimais bei audinių ir ląstelių pokyčiais.

Mokiniai turėjo unikalią galimybę susipažinti mokslinės laboratorijos įranga, naudojama onkologiniams susirgimams diagnozuoti, bei sužinoti apie naujausius diagnostikos metodus. Mokslininkė išsamiai aptarė skirtumus tarp sveikų ir vėžinių ląstelių, paaiškino, kuo skiriasi įvairios vėžio stadijos, ir atsakė į mokinių klausimus.

Pamoka buvo įdomi ir informatyvi. Esame labai dėkingi dr. Simonai Steponkienei už nuoširdų norą dalytis žiniomis, skirtą laiką bei pastangas padėti gimnazijos mokiniams geriau suprasti onkologinių ligų ankstyvos diagnostikos svarbą ir eigą.

Nuotraukos:
Virginija

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas