Dalyvavome akcijoje „Lietuva skaito“

  • Paskelbta: 2024-05-09
  • Kategorija: Renginiai

Gegužės 7-oji – spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Kaip Jonas Jablonskis sakė „Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia“. 
1904 metais išsilaisvinome nuo lietuviškos spaudos draudimo. Ši data taip pat primena labai sudėtingą, net keturis dešimtmečius trukusį Lietuvos istorijos laikotarpį, kuriuo rusų carinė valdžia draudė esminius mūsų tautiškumo ženklus – lietuvišką spaudą, knygų leidybą, laisvą žodį. Tačiau būtent šis laikotarpis vertinamas kaip tautiško lietuvių atgimimo pradžia: buvo išleisti pirmieji lietuviški laikraščiai „Aušra“ (1883–1886) ir „Varpas“ (1889–1905). Tai paskatino ir knygnešių fenomeno atsiradimą.
Šią dieną minėjo ir mūsų gimnazija, prisijungdama prie akcijos „Lietuva skaito“. Knygas skaitė nuo pačių mažiausių iki vyriausių mokinių. Mažesniesiems skaitymus vedė Jaunųjų filologų klubo nariai, o vyresnieji čiupo savo mėgstamas knygas, atsinešė į mokyklą ir skaitė patys. Mokiniai dėkojo už paįvairintas pamokas ir suteiktą galimybę skaityti savo pasirinktą literatūrą.

Nuotraukos:
Renata Bučinskė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos