#TŪM. Pamoka – kai spalvos prabyla apie vandens kokybę

Gegužės 12 d. Jaunųjų Tyrėjų Klubo nariai Kauno VII forte dalyvavo edukacijoje apie spektrofotometriją – vieną iš šiuolaikinių analitinės chemijos metodų. Vizito metu teorinės žinios apie cheminius junginius virto praktika, o spalvos ir šviesa tapo pagrindiniais įrankiais tiriant vandens kokybę.

Edukacijos metu mokiniai susipažino su nitratų, nitritų, fosfatų bei amonio jonų atsiradimo priežastimis vandenyje, aptarė jų poveikį aplinkai bei žmogaus sveikatai. Vienas pagrindinių praktinių užsiėmimų buvo spalvinės reakcijos – metodas, kurio metu cheminėmis reakcijomis sukeliami tirpalo spalvos pakitimai, leidžiantys nustatyti tam tikrų medžiagų buvimą ar koncentraciją.

Mokiniai stebėjo procesus ir patys atliko eksperimentus panaudodami spektrofotometrą – prietaisą, matuojantį šviesos absorbavimą tirpaluose. Tokiu būdu, pasitelkus Bero-Lamberto dėsnį, buvo galima apskaičiuoti tiriamų medžiagų koncentraciją, o rezultatai sugulė į kalibracinį grafiką. Tai tapo puikia proga pamatyti, kaip tiksliosios mokslo žinios – fizikos ir chemijos dėsniai – dera tarpusavyje ir leidžia spręsti realias problemas, pavyzdžiui, įvertinti vandens tinkamumą vartojimui.

- Buvo sunku, bet įdomu, - pasibaigus užsiėmimui dalinosi tarpusavyje mokiniai. 

 

#NextGenerationEUlėšomis

#Tūkstantmečiomokykla

#TŪM#NaujoskartosLietuva

 

 

Nuotraukos:
Monika Vaznonė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas