Aktualijos

Nepaprasta Mokytojo diena

Ko reikia, kad mokytojas būtų laimingas? Nedaug, tik kokių 50-ties smulkmenų. Šiandien, švenčiant tarptautinę Mokytojo dieną, jų buvo koks 100! Paprastų, nepaprastų, nuoširdžių, netikėtų, smagių, šaunių, jautrių... Rytas prasidėjo smagumais - visi mokytojai buvome padabinti linksmomis kepurėlėmis, prisiekėme jas nešioti visą dieną ir apdovanoti stebuklingų galių turinčiais raudonais rašikliais. Per pirmąją pamoką klasių auklėtojai susitiko su auklėtiniais ir jų veiduose pražydo šypsenos, o rankose – gėlės. Kiek vėliau visi susitikome gimnazijos stadione, kur priėmėme ir svečius: Raseinių r. savivaldybės merą Andrių Bautronį, Švietimo ir sporto skyriaus vedėją Modestą Lukoševičienę ir šio skyriaus specialistes Danutę Vizbarienę, Astą Pagarauskaitę ir Liną Stulgienę. O svečiai atvyko ne tuščiomis. Mokytojo dienos proga už pačius įvairiausius pasiekimus Mero padėkomis buvo apdovanoti net 9 mūsų gimnazijos mokytojai ir vadovai. Tai – direktorė Danutė Janukienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Jonaitienė, pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Ingrida Račickienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Laimutė Jaščepaitė, istorijos mokytoja metodininkė Gintarė Tytmonienė, geografijos mokytoja ekspertė Vilma Jokubauskienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Jurgita Parnarauskienė, logopedė metodininkė Stasė Kuodienė ir tikybos vyresnioji mokytoja Edita Baltrušaitienė. Mokiniai gausiais plojimais palydėjo kiekvieną, einantį atsiimti padėkos. Visi gimnazijos mokytojai buvo apdovanoti skėčiais su simboliniu užrašu – Augdamas Atsakingai Auginu. Šis skėtis turi saugoti ne tik nuo lietaus, bet ir nuo visų negandų. Pamokose mokytojus pakeitė mokiniai, puikiai atspindėdami mokytojus, jų darbo metodus ir braižą. Mokytojai juokavo, kad turėjo progą save stebėti iš šalies. Ir tai dar ne viskas! Nuotaikinga, jautri ir nuoširdi paskutinė šventės dalis laukė po pamokų pramogų salėje. Valandai pamiršome virusus, negandas ir kitus nemalonius dalykus ir pasinėrėme į šventišką šurmulį su dainomis, šokiais, žaidimais.

Ačiū. Ačiū. Ačiū. Širdis dainuoja iš džiaugsmo, kad esame Mokytojai, kad turime nuostabius mokinius, kad mus mato, kad mus pastebi ir įvertina, kad mes, visi kartu, patys geriausi!
Ankstesni įrašai


Kai geltoni klevo lapai nukloja takus, žemėn bumbsi kaštonai, o po nakties visur apsiraizgo voratinklių pynės, supranti, kad jau spalis. Kažkam tai eilinis rudens mėnuo, kažkam gimtadienis ar vardadienis, o Mokytojams tai - profesinės šventės mėnuo.

Rugsėjo 29 d. buvo surengta savivaldybės ugdymo įstaigų bibliotekininkų metodinė diena „Gimnazijos erdvių panaudojimas kryptingam mokinių skaitymo skatinimui“. Tai viena iš veiklų  ilgalaikės programos „Edukacijos bibliotekoje galimybės ir iššūkiai: bibliotekininkų patirtis“. Metodinės dienos tikslas buvo pasidalinti patirtimi, kaip mokyklos erdves galima panaudoti kryptingam mokinių skaitymo skatinimui.

„Sveikata reikalauja sveiko maisto“ – tokiai žodžiais pradėjome sveiko maisto dieną priešmokyklinėse grupėse. Pentadienis buvo YPATINGAS. Vaikai per savaitę nešėsi vaisius ir daržoves, iš kurių, jų manymu, galima spausti sultis: obuolius, kriaušes, apelsinus, vynuoges, bananus, morkas ir net arbūzą. 

Šiemet Europos kalbų diena buvo gausi įvairiomis veiklomis. Šios dienos tikslas-skatinti kalbų mokymąsi, todėl pirmokai ir antrokai gimnazistai aplankė savo mažuosius draugus ir vedė pamokėles apie įvairias kalbas: mokėsi vokiškų, prancūziškų, itališkų , bulgariškų , ispaniškų, graikiškų, švediškų  žodžių ir frazių, kalbėjo mokiniams apie kalbų svarbą, supažindino su šalies kultūra ir papročiais. 

Rugsėjo 28 d. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos III-IV klasių mokiniai, kartu su biologijos mokytoja dalyvavo Vilniaus Gyvybės mokslų universiteto nuotoliniame renginyje „Pažink nematomus pasaulio mechanizmus!“ Šio renginio metu universiteto mokslininkė Dr. Miglė Tomkuvienė vedė paskaitą tema „Epigenetika: kas valdo genus“.