Aktualijos

Lietuvių kalbos ir literatūros diena

Spalio 6 dieną IIIa klasės mokiniai  lankėsi Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje. Ten gimnazistai turėjo galimybę išklausyti pranešimą ,,Literatūrinė Anglija ir kultūrinis Velso kraštovaizdis“, pakeliauti kūrėjų pėdsakais. Pristatymo metumokiniai susidomėję  klausėsi apie V. Šekspyro, Beatrix Potter, Lewis Carrol, Č. Dikenso asmenybę, gyvenimą ir kūrybą. Po to bibliotekos darbuotojai pakvietė  apžiūrėti knygų ir lėlių – literatūrinių personažų – parodą ,,Atėję iš knygų“. Gimnazistaiapsilankė bibliotekos Knygos muziejuje, apžiūrėjo eksponuojamus seniausius, vertingiausius, bibliotekoje saugomus XVII-XXa. I pusės leidinius. Taip pat lankėsi memorialiniame M. Martinaičio kambaryje, apžiūrėjo poeto darbo stalą, rašomąją mašinėlę, jo paties padarytą suolelį  bei kitus daiktus. Vėliau gimnazistai savo įspūdžius perteikė  kurdami popierinius kukučius. Renginio pabaigoje visi buvo pakviesti leistis į kelionę po miestą ir aplankyti kultūros paveldo objektus, pasinaudojantRaseinių miesto istoriniu pasu.”
Ankstesni įrašai


3a klasės mokiniai, padedami mokytojos, vykdė  „eTwinning“ projekto „Esu lietuvis“ užduotis. Viena iš užduočių - žymios Lietuvos vietovės pristatymas. Trečiokėliai domėjosi ir rinko informaciją apie rašytoją Simoną Stanevičių, skaitė jo pasakėčias ir analizavo. 

Spalio 8 d. 6a klasės mokiniai gamtamokslinio ugdymo pamokos metu kartu su savo mokytoja Virginija Petrošiene dalyvavo STEAM konferencijoje 2021 ir išklausė Didždvario gimnazijos mokinės Marijos Muningytės pranešimą tema „STEAM merginos: kaip inžinieriai planuoja ateitį per inovatyvius sprendimus“. 

Spalio 6-8 dienomis vyko Lietuvos nacionalinė fizikos konferencija, kurios metu buvo pristatomos ir analizuojamos pasaulio fizikos naujovės. Gimnazijos mokiniai turėjo galimybę nuotoliniu būdu sudalyvauti konferencijos paskaitose: „Lazerio spinduliuotė – praeitis, tendencijos ir ateities planai“ ir „Saulės energetika – ateitis ir perspektyvos“. 

Šiandien gimnazijoje svečiavosi gausus būrys mokytojų iš Kretingos r. Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos - daugiafunkcio centro. Direktorė ir pavaduotojos svečiams pristatė gimnazijos veiklas, patirtis, papasakojo apie mokiniui teikiamą įvairiapusę pagalbą. 

Ko reikia, kad mokytojas būtų laimingas? Nedaug, tik kokių 50-ties smulkmenų. Šiandien, švenčiant tarptautinę Mokytojo dieną, jų buvo koks 100! Paprastų, nepaprastų, nuoširdžių, netikėtų, smagių, šaunių, jautrių... Rytas prasidėjo smagumais - visi mokytojai buvome padabinti linksmomis kepurėlėmis, prisiekėme jas nešioti visą dieną ir apdovanoti stebuklingų galių turinčiais raudonais rašikliais.