Aktualijos

Integruotos pamokos gamtoje

Rugsėjo 2 ir 3 dieną 3a klasės mokiniai dalyvavo įvairiose integruotose veiklose, kurios vyko už gimnazijos ribų. Saulėtos dienos leido stebėti mus supančią gamtą. Ketvirtadienį pamoka vyko ant Bakaniuko kalnelio. Mokiniai ieškojo, grupavo bei atpažino medžius, krūmus, žoles, išskyrė pagrindines dalis, funkcijas. Dalinosi įspūdžiais, kurie nutiko gamtoje vasarą.

Penktadienį trečiokai vyko į Jūkainių mišką ir išsiaiškino, kas padeda orientuotis gamtoje.  Mokiniai prisiminė, kad orientuotis gamtoje padeda saulė, pamatė, kad pietinėje pusėje tankesnės medžių šakos, o šiaurinėje – labiau suskeldėjusi, apsamanojusi jų žievė. Įdomu buvo sužinoti, kad orientuotis gamtoje padeda ir skruzdėlynai, uogos, kelmų rievės, o naktį – šiaurinė žvaigždė danguje. Mokytoja paaiškino, kad orientuotis pagal gamtos objektus įdomu, bet gana netikslu, todėl pasimokė teisingai naudotis kompasu. Kitas stebėjimo objektas buvo skruzdėlynas. Mokiniai stebėjo ir fiksavo skruzdėlių elgseną. Drąsiausieji tyrinėjo ir pačią skruzdėlę, įvardijo jos kūno dalis.  Gamtoje trečiokėliai linksmai žaidė, šnekučiavosi bei vaišinosi. Smagu, kad pamokos, praleistos gamtoje, yra pačios turiningiausios ir įdomiausios.  
Ankstesni įrašai


Nugarmėjo, nubildėjo, nušurmuliavo Rugsėjo 1-osios šventė gimnazijoje. Su didžiuliu džiaugsmu, su begaline viltimi pradėjome naujus mokslo metus! Dangus dovanojo gerą orą, susitikimas - pasiilgtą bendrystės jausmą, o dainininkės ir vedantieji - šventinę nuotaiką. 

Rugpjūčio 26 d. Vilniuje oficialiai pasibaigė 2020-2021 mokslo metų projekto „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“ sezonas. Baigiamajame seminare susirinkę respublikos mokytojai diskutavo su Europos Parlamento nare Rasa Jukneviciene, sužinojo apie Konferencijai dėl Europos ateities skirtą pamoką ir ją išbandė gyvai susitikimo metu. 

Rugpjūčio 20 dieną Raseinių rajono savivaldybėje buvo pagerbti geriausi rajono abiturientai – šimtukininkai. Šiemet sėkmė lydėjo tris ugdymo įstaigas. Tarp 17 pačių šauniausių rajono abiturientų ir 2 mūsų gimnazijos mokiniai. Tai – Vidmantas Trumpius (100 balų įvertinimas geografijos brandos egzamine) ir Edgaras Blažys (100-tukas anglų kalbos brandos egzamine)! 

Visa gyvenimo prasmė – nepabaigiama kova su nežinomybe, amžinos pastangos pažinti daugiau. (Emilis Zola)

Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija plačiai atvėrusi duris rugsėjo 1 dieną visų labai laukia Mokslo ir žinių dienos šventėje! Šventės pradžia 10 val. gimnazijos stadione.

 

Sekmadienį Ariogaloje baigėsi savaitę trukusi Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės I ir II pakopos jaunųjų šaulių stovykla, kurioje iš viso dalyvavo daugiau nei 100 dalyvių. Visą savaitę jaunieji stovyklautojai klausėsi teorinių paskaitų, vykdė praktinius užsiėmimus, kurių metu buvo ugdomas pilietiškumas ir patriotiškumas.