Aktualijos

Forumų diena

Balandžio 7 d. gimnazijos bendruomenės nariai dalyvavo įvairiuose forumuose. Iš ryto Panevėžio Vyturio progimnazija pakvietė į netradicinį gimtadienį, švęsdama 40 - metį suorganizavo forumą visos Lietuvos švietimo bedruomenei. Forumo tema - „Kiek GEROS MOKYKLOS geroje mokykloje“. Susirinkusius svečius, o jų buvo virš 400, pasveikino progimnazijos direktorė V. Dziuričienė, Panevėžio savivaldybės atstovai. Forumą pradėjome juoko jogos užsiėmimu, kurį nuotaikingai vedė  juoko jogos ir saviugdos trenerė Kristina Laučienė. Pirmoje dalyje pranešimą  „Kaip suprantame mokyklos paskirtį ir jos kuriamą vertę„ skaitė  prof. habil. dr. Rimantas Želvys, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Švietimo politikos centro vadovas. Pranešėjas kalbėjo apie reitingus, mokinių pasiekimų tyrimus, jų interpretavimą, Lietuvos švietimo politiką. Antrje dalyje forumo dalyviai buvo išskirstyti į 6 „kambarius“, kuriuose patirtimi dalinosi įvairios mokyklos ir institucijos. Kambariuose kalbėta apie įtraukųjį ugdymą, apie integruotą - patirtinį - projektinį ugdymą, apie biblioteką, kurios paskirtis šiandien jau nebe ta, kaip anksčiau, apie tai kaip svarbu vaiką išmokyti mokyts, kad vėliau mokytojas galėtų būti tik konsultantu, padėjėju, stebėtoju, apie mokyklą atvirą, draugišką ir saugią visiems ir visokiems. Kiekvienos grupės ekspertai pristatytą patirtį apibendrino ir įžvalgas pateikė trečioje dalyje. Apie projekciją į ateitį kalbėjo dr. Eglė Pranckūnienė, švietimo ekspertė ir Aidas Aldakauskas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vadovas. Forumą apibendrino jį moderavęs dr. Aurimas Marijus Juozaitis, projekto „Lyderių laikas 3“ konsultantas.

Antroje dienos dalyje grupė mokytojų dalyvavo forume tema „Įtraukusis ugdymas(is) – kur link?“.  Diskusiją moderavo Lietuvos Respublikos Seimo narė  prof. habil. dr. Vilija Targamadzė. Įvadinį žodį tarė Dr. Jolanta Karpavičienė, Lietuvos Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja, Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė. Apie įtraukiojo ugdymo sąvokas ir jų turinį kalbėjo prof. dr. Stefanija Ališauskienė, Švietimo akademija, Vytauto Didžiojo universitetas. Darius Mockus, Lietuvos pagrindinių mokyklų asociacijos prezidentas, Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius pristatė su kokiais iššūkiais ir problemoms susiduria ikimokykliniame ir pagrindiniame ugdyme.

Kokios galimybės mokytis kartu su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimą kalbėjo Daina Šiekštelytė Valkerienė, asociacijos "Kitoks vaikas" valdybos pirmininkė. Vėliau pranešėjai kalbėjo kaip pedagogai pasiruošę atpažinti rašymo sutrikimus, kokios įtraukiojo ugdymo galimybės ir realybė, koks įtraukusis ugdymas kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų požiūriu. Ramūnas Skaudžius, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras pristatė įtrauktiems švietime galimybių kūrimą: nuo politikos iki kiekvieno mokinio.   

 

 

 
Ankstesni įrašai


Balandžio 7 dieną nuotoliniu būdu vyko respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija „Vienas vardas – Lietuva“. Po bendro gausaus dalyvių iš visos Lietuvos prisijungimo ir konferencijos atidarymo darbas vyko atskirose sekcijose. Pranešimus skaitė ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos 2a ir 4b klasių mokiniai. 

Šventės pasibaigė, bet pošventinis laikotarpis tęsiasi. Prisimindami lietuvių kalendorines šventes, papročius, tradicijas ir turėdami galimybę išbandyti įvairias meninės raiškos priemones, technikas, mokiniai nestokoja išradingumo ir dalyvauja virtualioje kūrybinių darbų parodoje „Velykų margutis“  ir kūrybinių (vaizdo) darbų projekte-parodoje „Vaikų Velykėlės“. Džiaugiamės jų darbeliais „Pasiklydęs šiene“ ir „ Rožės augintinis“.

 

Įgyvendinant „Bendradarbiaujančių klasių“ projektą, gimnazistai dalyvavo susitikime su Benediktu Vanagu. Pokalbio temos buvo įvairios, pradedant apie jaunystę bei žalingus įpročius, mokyklinį gyvenimą, svarstymus, ką pasirinkti, kaip tapti savo srities profesionalu ir baigiant Dakaro tema. 

Šv. Velykos - gražiausia pavasario šventė, todėl balandžio 2 d. „Bendradarbiaujančių klasių” projekte susitiko dalyvaujančios klasės, kurios užsiėmimų metu prisiminė Velykų tradicijas, margučių spalvas ir raštus. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos 2a ir Kauno Rokų  gimnazijos 1a klasių mokinukai bendraudami nuotoliniu būdu tapo „velykiniais   kiškučiais”. 

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos bendruomenė visiems, apsilankantiems mūsų svetainėje, siunčia kuo nuoširdžiausius sveikinimus artėjančių Šv. Velykų proga!