Aktualijos

Biologijos ir fizikos pamoka kitaip

Biofizikos mokslų daktarė, Nacionalinio vėžio instituto mokslininkė Simona Steponkienė antrą kartą sutiko susitikti su Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokiniais. Kovo 4 d. III a klasėje vyko integruota biologijos –fizikos pamoka, kurioje mokiniai turėjo galimybę susipažinti su atliekamais moksliniais  darbais Lietuvoje, pasiekimais onkologijos srityje, navikų diagnostika, kamieninių ląstelių specializacija, jų panaudojimu biomedicinoje. Mokslininkė pateikė mokiniams 2020 metų onkologinių ir Covid -19 ligų statistiką, atliko palyginimą, akcentavo, kaip svarbu neapleisti sveikatos pasitikrinimų, anksti diagnozuoti onkologinę ligą ir nesusitelkti vien tik ties Covid-19. Nuostabą sukėlė  vidutinis mirčių skaičius per 2020 metus nuo onkologinių ligų, kuris ženkliai didesnis, negu nuo Covid-19.  III a klasės mokiniai daugiau sužinojo ir apie gamtamokslines profesijas, kurios šiuo metu perspektyvios ir įdomios, suprato, kaip studijų metu galima keisti mokymosi kryptį iš vienos į kitą, apjungti biologijos ir fizikos mokslus, dalyvauti moksliniuose tyrimuose, tapti mokslininku. Mokiniai pripažino, kad biologijos-fizikos pamoka buvo informatyvi, įdomi, naudinga, kitokia nei įprasta. 
Ankstesni įrašai


Kovo 2-3 dienomis 2 – 4 klasių mokiniai dalyvavo pasaulio pažinimo olimpiadoje „Mano gaublys“. Įdomios užduotys vertė pamąstyti ir atsakyti į  pateiktus olimpiados klausimus.

Kiekvienais metais vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti jos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.
 

Kažkada seniai gimnaziją pasiekė siuntinys, kuriame buvo edukacinio konkurso Olympis dovanos ir padėkos. Kadangi tuo metu gimnazijoje nebuvo nei mokinių, nei mokytojų, siuntunys „nugulė“ į stalčių. Ir tik šią savaitę, kai matematikos mokytoja paklausė ar nebuvo siuntinio iš konkurso organizatorių, jį prisiminėme. 

Šiandien, tarp dviejų svarbių Lietuvai švenčių, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios, 2a klasės mokiniai dalyvavo įdomioje ir naudingoje edukacijoje „Kas yra Vasario 16-oji?“, kurią vedė edukatorė Sandra Larionova. Šios pamokos tikslas – sužinoti apie Vasario 16-osios šventę. 

Tarptautinės KINGS olimpiados organizatoriai dėkoja gimnazijos bendruomenei už aktyvų dalyvavimą 2020 metų rudens semestro olimpiadose.