Aktualijos

Nuo geometrijos virtuvėje iki pokalbių prie arbatos

Norint jaukiai pasėdėti prie arbatos puodelio ir pasišnekučiuoti, kartais labai tinka ir nedidelis užkandis ar deserto gabalėlis. Todėl 2 a klasės mokiniai, besiruošdami socialinių įgūdžių valandėlei „Pokalbiai prie arbatos“, per integruotą matematikos ir technologijų pamoką „Geometrija virtuvėje“ pasigamino ne bet kokius, bet  įvairių geometrinių figūrų sumuštinukus. Iš pradžių mokiniai pasigamino trikampio, kvadrato, skritulio, stačiakampio gretasienio formų trafaretus, vėliau,  „išsilakstę po atskirus kambarius“, juos dėjo ant duonos, batono, sūrio, dešros, pjaustė ir formavo sumuštinukus. Iš likučių padarė sumuštinius – mozaikas, nes jau ankstesnių socialinių įgūdžių metu buvome išmokę, kad maisto išmesti negalima, reikia viską panaudoti.

Pasigaminę užkandžių, juos pristatę (Elingo pasiūlymu net sugalvoję sumuštiniams vardus! ), susitvarkę darbo vietą ir patys išsivirę arbatos antrokai sėdo maloniai pasikalbėti. Aptarėme, apie ką reikėtų kalbėtis  su bendraamžiais, kad nesėdėtume „sukišę nosis į telefonus“. O temų, pasirodo, yra labai daug : ir apie mokyklą, ir apie knygas,ir apie krepšinį,  ir apie filmus, net apie Dievą.  Visi labai suaktyvėjo kalbant apie pomėgius – jų vaikai turi įvairiausių. Nutarėme, kad kalbant apie pomėgius, reikia būti diplomatiškais, nes pašnekovų pomėgiai gali labai skirtis.

Netruko prabėgti susitikimui skirtas laikas.  Antrokai puikiai užbaigė savaitę ir, kaip jie patys sakė, jau su nekantrumu laukia kitų susitikimų.
Ankstesni įrašai


Sausio 27 dieną vyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12/ I-IV gimnazijos klasių mokiniams. Mūsų gimnazijai atstovavo keturi I-IV klasių mokiniai, kurie nuotoliniu būdu, susijungę į ZOOM platformą, atliko literatūrines ir kalbines užduotis, taip pat reikėjo pademonstruoti literatūrinio teksto interpretacijos įgūdžius. 

Vasario 2 d. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos Ia,b klasių integruotoje sveikatos ugdymo ir biologijos pamokoje svečiavosi  rengimo  šeimai konsultantė, įvairių akcijų vedėja ir organizatorė, keturių mergaičių mama Sandra Maslauskienė. Pamokos tema – šeimos vertybinis kapitalas ir penkios meilės kalbos.   

Sausio mėnesį vyko Raseinių rajono ir respublikos Šaltinio vardo bendrojo ugdymo mokyklų pradinių (3-4) klasių mokinių kūrybinių darbų konkursas „Augu su pasaka“. 

Gimnazija dalyvauja projekte „Neformaliojo vaikų švietimo, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo vertinimo, įsivertinimo tobulinimas ir plėtotė“ . 

Europos Parlamento nariai atstovauja savo šalį. Tad jų pasisakymai yra labai svarbūs. Kartais išsakytos mintys yra aiškios, kartais dviprasmiškos, kartais labai taiklios. Iš pirmo žvilgsnio paprastas iššūkis ir nuotaikinga mokinių viktorina mokytojams „Kas tai pasakė?“ išaugo į rimtas diskusijas, pasvarstymus, aktualijas, ekonomiką, konkrečias situacijas vidaus ir tarptautinio lygio problemų sprendimus.