Aktualijos

17-asis Lietuvos mokinių informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“

2020 m. nuo lapkričio 9 d. iki gruodžio 4 d. vyko 17-asis Lietuvos mokinių informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ pirmasis etapas.

Šis konkursas – unikalus tarptautinis projektas, sugalvotas ir pradėtas įgyvendinti Lietuvoje 2004 metais. Jo tikslas – atskleisti mokiniams ir mokytojams informatikos mokslo grožį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinio mąstymo sąvokomis, ugdyti mokinių kūrybiškumą, informacinę kultūrą, algoritminę ir kompiuterinę mąstyseną. Konkursas vyksta daugiau nei 60 šalių, ir svarbiausia, kad jis prieinamas visiems mokiniams.

Kaip ir kasmet, šiemet konkurse dalyvavo gausus būrys mūsų gimnazijos mokinių. Konkurso metu mokiniai sprendė įvairias užduotis, kurios reikalavo iš mokinių loginio samprotavimo, algoritmavimo, problemų sprendimo, kūrybinio informacinių technologijų priemonių panaudojimo.

Tikimės, jog laimėjo visi, kurie sprendė įdomias interaktyvias užduotis. Džiaugiamės, kad 24 5-IV gimnazijos klasių mokinių pavardės savo klasės lygyje puikuojasi savivaldybės dešimtuke, o 8 iš jų – prizinėse vietose. Labiausiai didžiuojamės IV klasės mokiniu, kurio rezultatas 28-as šalyje.

Puikių rezultatų pasiekė ir pradinių klasių mokiniai, o kai kurie iš jų pirmą kartą sužinojo kas yra „Bebras“.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir linkime visokeriopos sėkmės!
Ankstesni įrašai


gyvendinant pilietinių iniciatyvų projektą, gruodžio mėnesį I-III klasių gimnazistai turėjo galimybę susitikti su Lietuvos Nacionalinio dramos teatro aktore Giedre Kederyte ir kompozitore Agne Matulevičiūte. Teatro organizuojamos veiklos ir kūrybinės dirbtuvės puikiai persikėlė į virtualią aplinką.

Gimnazijos Mokinių taryba iniciajavo Kalėdinę akciją „Saldi dovana – Kalėdinė uogienė“, kurios metu mokiniai turėjo galimybę padovanoti stiklainėlį uogienės Raseinių vaikų globos namų auklėtiniams. Likus gerai savaitei iki Kalėdų mokiniai sudėjo į dovanų krepšius apie 90 gražiai dekoruotų, su užrašytais palinkėjimais stiklainiukų uogienės.

 

Gruodžio 8–9 dienomis vyko  Lietuvos–Lenkijos jaunimo mainų fondo projektų įsivertinimo renginys, kurį organizavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. 2020 metais įgyvendintus projektus virtualiame susitikime pristatinėjo, savo patirtimi dalijosi projektų vykdytojai iš visos Lietuvos. 

Daugiau nei penki metai gimnazija priklauso  „Sąžiningumo mokyklų tinklui“. Šios iniciatyvos tikslas – suteikti Lietuvos mokykloms, puoselėjančioms sąžiningumo ir skaidrumo vertybes kasdieniame mokinių gyvenime, galimybę lengviau planuoti ir įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas, surasti bendraminčius bei dalintis geraisiais pavyzdžiais.

 

Gruodžio 9 dieną gimnazijoje lankėsi UAB „OLIFU LT“ atstovai. Šį kartą jie atvyko su naujais pasiūlymais - įvairiomis edukacinėmis priemonėmis, konstruktoriais, mažųjų tyrėjų rinkiniais ir kt. Gimnazijos direktorė ir pavaduotojos įdėmiai klausė, ką galima nuveikti su šiomis priemonėmis ir po susitikimo sėdo rašyti laišką Kalėdų seneliui.