Aktualijos

Tarptautinis projektas „Būti stipriems tikėjimo dvasia“ tęsiasi

Spalio 23 d. įvyko antras susitikimas su projekto partneriais iš Lenkijos. Mums Zoom aplinkoje bendravimas tapo jau įprastas. Kaimynams – tai naujas iššūkis. Lenkijoje tik dabar yra pereinama į nuotolinį mokymąsi. Projekto jungiamoji ašis yra popiežius Jonas Paulius II. Susitikimo metu apie šią asmenybę sužinota daug įdomių dalykų. Lenkijos mokiniai pristatė popiežiaus biografiją ir veiklą. Nustebino žinia, kiek daug yra Lenkijoje popiežiaus vardu pavadintų ugdymo įskaitų. Smagus buvo Kahoot žaidimas. Jame mūsų mokiniai pasirodė puikiai. Antros dalies susitikime mūsų gimnazistai pasidalino savo naujai atrastais dalykais apie popiežių Joną Paulių II, aptarė jo įamžinimo pėdsakus ir ženklus Lietuvoje. Tikrai nedaugelis žinojo, kad amerikiečių kompanija „Marvel “ yra sukūrusi komiksų rinkinį apie popiežių. Žurnalo pardavimų tiražas neatsiliko nuo Kapitono Amerika, Juodoji pantera ir kitų superherojų. Po atostogų vyks projekto dalyvių trečias susitikimas. Negali žinoti, galbūt tokiu būdu bus sutikti nauji geriausi draugai.
Ankstesni įrašai


Sportas ir fizinis aktyvumas – tai universali žmogaus ugdymo priemonė, kuri yra naudojama ne tik sveikatinimui bei fizinio raštingumo ugdymui, bet ir formuojant žmogaus vertybes, charakterį ir pasitikėjimą savimi. Rugsėjo 28 – spalio 25 dienomis visi gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo 2020“. 

Šią savaitę su 2a klasės mokiniais kalbėjome apie taupumą, maisto vartojimo kultūrą. Savaitės pradžioje klasėje lankėsi sveikatos specialistė Lina Vaišnorienė. Ji papasakojo apie atsakingą maisto vartojimą ir pateikė naudingų pasiūlymų. Vaikai stebėjo filmukus, klausėsi pasakojimo ir noriai atsakinėjo į pateiktus klausimus. 

Gardūs ir sveiki pusryčiai pripildyti vitaminų, mineralų – tai darbingos dienos pradžia. Vieni pusryčiams renkasi tik puodelį arbatos ar kavos, kiti prideda ir lengvą užkandį ar skanėstą, treti pusryčius valgo iš širdies. 

Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“, skirtas aplinkos tausojimui, taršos mažinimui bei savo ir aplinkinių sveikatos saugojimui. Ypatingą dėmesį skiria jaunosios visuomenės ugdymui – pratinami rūšiuoti, rinkti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų atliekas, jų nešalinti su kitomis buities atliekomis. 

Nacionalinė švietimo agentūra, įgyvendindama Europos Komisijos „Erasmus+“ projektą „SELFIE–Skaitmeninių mokyklų apdovanojimai“ (angl. SELFIE – Digital Schoools Awards“), kvietė mokyklas stiprinti skaitmeninę kompetenciją ir siekti naudingų pokyčių.