Aktualijos

Saugumo pamokos su įdomiais svečiais

Nors savaitė į pabaigą, o mokslo metai net ir pasibaigė, bet norisi prisiminti įdomias šios savaitės pamokas.

Antradienis  I-III klasių mokiniams prasidėjo integruota lietuvių kalbos - istorijos ir muzikos pamoka. II a,b klasių mokiniai klausėsi lietuvių liaudies ir įvairių laikotarpių autorinių dainų, atkodavo jose slypinčius tautos istorijos grėsmių ir saugumo praradimo faktus.  Fizinio ugdymo pamokose svečiavosi ir apie šiandienos Lietuvos kario kasdienybę pasakojo KOPOESKV civilių ir kariškių bendradarbiavimo specialistas Edgaras Baukys. Svečias pristatė Lietuvos krašto apsaugos sistemų struktūrą, taip pat akcentavo, kokios fizinės ir psichologinės savybės reikalingos, norint tapti kariu.

Kalbėdami apie policiją ir krašto saugumą, į geografijos pamokas pasikvietėme linksmą ir šarmingą visai neseniai dar mūsų gimnazijos uniformą nešiojusią policijos pareigūnę, Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato tyrėją Gretą Klapatauskaitę. Kadangi Gretos magistratūros studijos buvo susijusios su pasienio ir muitinių darbu, ji išsamiai gimnazistams pristatė situaciją, norint išvykti ar parvykti į Lietuvą pandemijos metu, taip pat davė daug reikalingų ir gyvenimiškų patarimų, kaip elgtis oro uostuose, kokie dokumentai reikalingi kertant valstybių sienas, kaip elgtis praradus dokumentus, į ką kreiptis, kokius saugiklius būti pasiruošus prieš kelionę, kokios apimties turėtų būti bagažas, kur ieškoti informacijos skrendant skirtingomis avialinijomis.  

Sveikatos ugdymo pamokose gimnazistus vasarai puikiai paruošė mūsų gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Lina Vaišnorienė. Specialistė akcentavo, kaip saugiai mėgautis saulės ir vandens voniomis, kaip apsisaugoti nuo vabzdžių įgėlimų, kaip suteikti sau ir šalia esančiam pirmąją pagalbą.

Mokslo metai užbaigti ir vasarai pasiruošta. Dėkojame svečiams už puikias pamokas, kasdienybėje labai praversiančias žinias, o mokiniams belieka saugiai vasaroti!

 
Ankstesni įrašai


Gegužės mėnesį gimnaziją pasiekė bit&Byte kūrybinių technologijų akademijos atstovės Dovilės Dilienės laiškas, kuriame buvo puiki žinia. Ši akademija sėkmingai bendradarbiauja su mūsų gimnazija ir visus mokslo metus šeštadieniais Viduklėje organizavo „Sourcery for Kids“ akademijos užsiėmimus jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams. 

Su 7b klasės mokiniais vyko integruotos anglų kalbos ir dailės/technologijų pamokos. Idėja buvo labai paprasta-pateikti sveiko ar nesveiko maisto pavyzdžius. Tik mokiniai gamino ir rinkosi ne iš tikrų produktų, bet morkas, avokadus, vyšnias, vynuoges , picas, kiaušinius  ir visa  kita gamino pritaikydami skirtingas technikas 

VŠĮ Mokykl„ų tobulinimo centras” organizuoja projektą „Bendradarbiaujančios klasės“, kuris skirtas visoms Lietuvos mokykloms ir yra mokytojų tinklaveikos projektas.

Jei esi pasiryžęs perskaityti per vasarą 5 knygas pagal pateiktas užduotis, dalyvauk smagiausiame ir saugiausiame konkurse, kuris prasideda birželio 1 dieną. Klausiate, koks? Tai skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Visi, įveikę skaitymo iššūkį, bus apdovanoti prizais ir dalyvaus loterijoje, kurioje bus galima laimėti pagrindinius prizus – planšetę, sėdmaišį ar momentinį fotoaparatą. 

 

Nemažas būrys mokytojų gegužės 26 d. dalyvavo seminare „Mokytojo galia – įkvėpti vaikus. Kaip jos neprarasti pasikeitus mokymui(si)?“. Seminare SEMEL metodo taikymo patirtimi dalinosi lektorės iš Izraelio. Izraelyje šis metodas yra įtrauktas ir į baigiamuosius egzaminus. Egzamino  metu mokiniai rašo savo gyvenimo istoriją, kurią sudaro praeitis, dabartis ir ateitis. Mokytojo pareiga padėti susikurti gerą ateitį kiekvienam mokiniui.