Aktualijos

Tauta, kurios kultūra slypi religijoje

Gegužės 26 d. Ia klasės gimnazistai dalyvavo netradicinėje pilietiškumo pagrindų pamokoje, kurią vedė Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus muziejininkė - edukatorė Natalja Cheifec, Vilniaus Choralinės sinagagos kantoriaus žmona. Žydų tauta išsiskiria savo dvasingumu, vertybėmis ir auklėjimu. Visas šios tautos tradiciškumas slypi jų religijoje. Paskaitos metu buvo prisiminta 10 Dievo įsakymų. Atrodo, kad viskas žinoma, tačiau žydų tautos žmonės šiuos įstatymus supranta tikslingiau bei giliau. Tai, kas žinoma, pasirodė tik iš dalies suprantama. Lektorė įtaigiais ir suprantamais pavyzdžiais pagrindė daugelį tiesų, kurias kasdienybėje pasirenkame suprasti paviršutiniškai. Ar žinome, kodėl žydų tauta buvo pasirinkta Dievo? Kodėl būtent tokie Dievo įsakymai yra skirti žmogui? Kodėl sinagogose nėra Dievo atvaizdo?  Ką reiškia žodis AŠ? Ar žinome tikrąją jo prasmę? Kodėl žydų tautos žmonės savaitę pradeda nuo sekmadienio? Kaip vadovautis penktu Dievo įsakymu, jei aplinkybės yra sudėtingos? Šie ir daugelis kitų klausimų, išgvildenti susitikimo metu, paskatino susimąstyti. Sužinota ir įsakymų numeracijos reikšmė. Naujai pažvelgta į eutanazijos temą, atrastos naujos vagystės formos, apie kurias anksčiau nepagalvota. Lektorė pasidalino su gimnazistais ir laimės formule: „Laimė – kai esame patenkinti savo dalia, kai niekam nepavydim“. Jei kažko neturi, vadinasi to tau tiesiog nereikia. 
Ankstesni įrašai


Šiandien didelė gimnazistų dalis dalyvavo „Kūrybingumo mokyklos“ paskaitoje, kurią vedė lektoriai Tomas Ramanauskas ir Kristupas Sabolius. Jų įsitikinimu visas pasaulis alsuoja kūrybingumu, o mokykla ypač. Savo įsitikinimą, kad mokytis yra įdomu, lektoriai patvirtino konkrečiais pavyzdžiais. 

Gegužės 22d. nuskambėjo paskutinis skambutis  kitaip ir neįprastai. Trečiokai gimnazistai ketvirtokus sutiko Zoom aplinkoje. LXVIII gimnazijos abiturientų laida turėjo pamoką su pirmokų mokytojomis Ingrida ir Irena. Gimnazistai kalbėjo apie svajones, karpė gėlių žiedus, lankstė lėktuvėlius, rašė rašytinėmis raidėmis.

Gegužės 20 d., nuo 10.00 val. vyko Respublikinė geografijos olimpiada. Tai pirmasis kartas per daugiau kaip 30 metų, kai ši olimpiada vyko nuotoliniu būdu.  
Olimpiadoje varžėsi 91 dalyvis iš 48 Lietuvos savivaldybių. Visi mokiniai įveikė 53 taškų praeinamąjį balą savivaldybių etapo olimpiadoje. Oimpiadoje dalyvavo mūsų gimnazijos mokinys Vidmantas Trumpius.

 

Praėjusį penktadienį jau 4 kartą maisto paketai pasiekė mokinius, gaunančius nemokamą maitinimą. Paketuose buvo mėsos, daržovių, vaisių, užkandžių. Tėvelių patogumui paketai buvo dalijami keturiose gyvenvietėse, kuriose gyvena gimnazijos mokiniai, kai kuriems mokiniams jie buvo pristatyti į namus. Dėkojame UAB „Gaileta“ direktorei V. Gailienei, seniūnijų socialinėms darbuotojoms už rūpestį. 

Gegužės 15-oji  – Tarptautinė šeimos diena. Nustebinti  pačius artimiausius savo šeimos narius 1a klasės mokiniai ruošėsi iš anksto. Pirmiausia mokinukai piešė savo šeimos portretą, kūrė sakinius apie ją bei atliko eksperimentą-staigmeną su popierinėmis gėlėmis, kurių  viduryje užrašė gražiausius žodelius, skirtus šeimai.