Aktualijos

Pirmokai nutiesė ZOOM tiltą Viduklė – Mažeikiai

Gegužės 26 d. į bendrą veiklą -  socialinių įgūdžių ugdymo valandėlę per zoom platformą prisijungė Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos 1 a klasės ir Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos 1 c klasės mokiniai. Ekrane, kitaip nei kasdieninėse pamokose, pritrūko vietos, todėl teko „versti“ susitikimo dalyvių knygos puslapius, nes norėjosi čia ir dabar matyti visų reakcija, šypsenas, iš nuostabos plačiai atvertas akis.

Šios pamokos tikslas – mokytis prisistatyti, susipažinti, nes vasarą (tikėkimės) laukia daug naujų pažinčių ir įspūdžių. Socialinė pedagogė Romena Antanavičienė pakvietė pirmokų mokytojas Ingridą Račickienę ir Bernadetą Jarmoškienę pradėti pažinčių grandinėlę. Mokytojos prisistatė, papasakojo, kuo domisi, ką mėgsta veikti. O toliau grandinėlę pynė vaikai - tai vidukliškis, tai mažeikiškis. Vaikai buvo ir drąsus, ir kuklūs, ir išradingi, ir sumanūs, ir kūrybingi, bet svarbiausia - labai nuoširdūs. Akivaizdu,kad visiems pirmokams patinka vasara, daugelis mėgsta skaityti knygeles, dainuoti, šokti, sportuoti, šypsotis (kaip ir visos mokytojos, dalyvavusios pamokoje), lankytis pas močiutę, vaikščioti po mišką... Tiesą sakant, vaikai vardino daug visokių dalykų – savo pomėgių.

Netruko prabėgti pirmoji – debiutinė – „zoom tilto“ pamoka. Mokytojos džiaugėsi nauja patirtimi, vaikai – kitokia pamoka ir tuo, kad mažieji pirmokai pirmieji nutiesė tokį puikų tiltą. Ir viskas iš tikrųjų taip paprasta,  tik reikia vienai minčiai laiku ateiti į galvą J.

Iki kitų susitikimų, pirmokai! Tiesių ir stiprių tiltų, mokytojos!  

 

 
Ankstesni įrašai


Gegužės 26 d. Ia klasės gimnazistai dalyvavo netradicinėje pilietiškumo pagrindų pamokoje, kurią vedė Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus muziejininkė - edukatorė Natalja Cheifec, Vilniaus Choralinės sinagagos kantoriaus žmona. Žydų tauta išsiskiria savo dvasingumu, vertybėmis ir auklėjimu. Visas šios tautos tradiciškumas slypi jų religijoje. 

Šiandien didelė gimnazistų dalis dalyvavo „Kūrybingumo mokyklos“ paskaitoje, kurią vedė lektoriai Tomas Ramanauskas ir Kristupas Sabolius. Jų įsitikinimu visas pasaulis alsuoja kūrybingumu, o mokykla ypač. Savo įsitikinimą, kad mokytis yra įdomu, lektoriai patvirtino konkrečiais pavyzdžiais. 

Gegužės 22d. nuskambėjo paskutinis skambutis  kitaip ir neįprastai. Trečiokai gimnazistai ketvirtokus sutiko Zoom aplinkoje. LXVIII gimnazijos abiturientų laida turėjo pamoką su pirmokų mokytojomis Ingrida ir Irena. Gimnazistai kalbėjo apie svajones, karpė gėlių žiedus, lankstė lėktuvėlius, rašė rašytinėmis raidėmis.

Gegužės 20 d., nuo 10.00 val. vyko Respublikinė geografijos olimpiada. Tai pirmasis kartas per daugiau kaip 30 metų, kai ši olimpiada vyko nuotoliniu būdu.  
Olimpiadoje varžėsi 91 dalyvis iš 48 Lietuvos savivaldybių. Visi mokiniai įveikė 53 taškų praeinamąjį balą savivaldybių etapo olimpiadoje. Oimpiadoje dalyvavo mūsų gimnazijos mokinys Vidmantas Trumpius.

 

Praėjusį penktadienį jau 4 kartą maisto paketai pasiekė mokinius, gaunančius nemokamą maitinimą. Paketuose buvo mėsos, daržovių, vaisių, užkandžių. Tėvelių patogumui paketai buvo dalijami keturiose gyvenvietėse, kuriose gyvena gimnazijos mokiniai, kai kuriems mokiniams jie buvo pristatyti į namus. Dėkojame UAB „Gaileta“ direktorei V. Gailienei, seniūnijų socialinėms darbuotojoms už rūpestį.