Aktualijos

Gimnazistai dalyvavo Erasmus+ projekte „Capture nature“ Norvegijoje

Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokiniai spalio mėnesį buvo išvykę į kalnuotąją Norvegiją, kur saugomame rezervate, netoli vulkaninio ežero Vindfjelltunet miestelyje vyko Erasmus+ projektas. Gimnazijos moksleiviai kiekvienais mokslo metais turi galimybes dalyvauti panašiuose projektuose. Šį kartą tema buvo labai įdomi – „Pagauk gamtą“. Nagrinėtos klimato atšilimo, taršos problemos. Aptarti galimi individualūs ir bendri problemų sprendimo variantai.

Užsiėmimai, kurie vyko mišriose kultūrinėse grupėse, pagerino mokinių ne tik bendravimo, komunikavimo gebėjimus, bet ir patobulino komandinio darbo, atsakomybės, asmeninio indėlio į bendrą veiklą įgūdžius. Didžiuotis savo šalimi, paveldu ir kalba paskatino organizatorių rengiami kultūriniai vakarai. Gimnazistai savo šalį pristatė su pasididžiavimu. Kitų šalių dalyvių entuziazmas dalyvauti lietuvių organizuojamuose žaidimuose - iššūkiuose buvo linksmiausia projekto dalis. Džiugu, kad apie mūsų šalį visi dalyviai išsivežė naujų žinių, patirties ir sulaužytų stereotipų.

Bendra Erasmus+ projekto idėja - nutiesti tarpkultūrinius ir tarpkontinentinius bendravimo tiltus tarp jaunų žmonių iš įvairių šalių. Šiame projekte dalyviai susirinko iš Norvegijos, D. Britanijos, Turkijos, Slovakijos ir Lietuvos, t.y. Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijos. Devyni gimnazistai ir dvi mokytojos (G. Tytmonienė, A. Rašimaitė) dalyvavo simuliaciniuose užsiėmimuose, orientacinėse užduotyse, bendros strategijos kūrime, visuose kūrybiniuose procesuose. Visi dalyviai įgijo ir patobulino net 8 kompetencijas. Visas 10 dienų vyko tikrų tikriausias MOKYMASIS MOKYTIS. Ar tokie projektai reikalingi? Atsakymas vienareikšmis – TAIP.
Ankstesni įrašai


Spalio 25 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko respublikinė komandinė jaunųjų matematikų (5-6 klasių mokinių) olimpiada „Šaltinėlio“ taurei laimėti. Olimpiada organizuojama penkioliktą kartą. Olimpiadoje dalyvavo aštuonios komandos. 

Spalio 25-ąją Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija minėjo dvi svarbias ir gražias sukaktis. Pirmoji – tai jau 30 metų, kai Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijai, anksčiau – Viduklės vidurinei mokyklai suteiktas Simono Stanevičiaus vardas. O antroji  -  220 metų, kai gimė ir pats  filologas, rašytojas, žemietis Simonas  Stanevičius.

Spalio 24  d. gimnazijos ketvirtokai dalyvavo kultūrinėje pažintinėje išvykoje „Ką siūlo abiturientui Vilnius?“. Buvo apsilankyta Vilniaus universitete, kur ketvirtokai išgirdo ne tik apie studijų galimybes universitete, bet ir gavo gyvenimo įgūdžius formuojančių patarimų. Vėliau abiturientai dalyvavo  kultūros paso edukaciniame užsiėmime „Gyvūnai iš apačios“, kuris vyko Zoo muziejuje. 

Saulėtą antradienio popietę būrelis jaunųjų šaulių, vadovaujami Jurgitos ir Editos patraukė Viduklės kapinių link. O tikslas tikrai kilnus - sutvarkyti apleistus ir nelankomus kapus. 

Penktadienį 150 įvairaus amžiaus gimnazijos mokinių dalyvavo edukacinėje programoje „Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“.