Aktualijos

Gimnazijos iniciatyva suorganizuota vasario 16-osios šventė Viduklės bendruomenei

Vasario 16-ąją visa Lietuva šventė 100–metį. Šventė laisvai, išradingai, aktyviai, jautriai ir,  svarbiausia, džiaugsmingai.  Visoje Lietuvoje skambėjo tautiška giesmė, dainos apie Lietuvą ir Lietuvai,  vilnijo trispalvių jūros.
Į trispalvių jūrą įsiliejo ir vidukliškiai. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos iniciatyva Viduklės seniūnijos žmonės buvo pakviesti į Gedimino pilies bokšto vėliavos žygį per Viduklę.  Prisijungti prie žygeivių  žmonės buvo kviečiami su vėliavomis. 
Žygis prasidėjo Lauksminiškių gatvėje (miestelio pradžioje), tęsėsi  6,5 kilometrų ir užtruko beveik pusantros valandos. Kolona, vedama lietuviškos muzikos,  aplankė daugelį miestelio gatvių. Tačiau svarbiausia, kad žygyje dalyvavo, prisijungdami įvairiose miestelio vietose, 300 žmonių ir buvo nešama 30 vėliavų. Eisenos priekyje nešini vėliava žingsniavo Viduklės šauliai, už jų rikiavosi gimnazijos jaunieji šauliukai, o tada jau įvairaus amžiaus žmonės, nuo vaiko nešamo ant rankų iki garbaus amžiaus senolio.  Ir vėliavų buvo įvairių: išlaikytų ilgus dešimtmečius, nugairintų laiko ir vėjo ar visai naujų, išpakuotų būtent šiai akimirkai.  Tie, kas vėliavos neturėjo rankose, ją nešė savo širdyje.  Nuostabus vienybės, tapatumo ir pasididžiavimo Lietuva ir jos žmonėmis  jausmas apėmė visus dalyvavusius žygyje.  Ne vienam gerklėje strigo žodis ar akys drėko nuo ašarų. Žygio pabaigoje prie Viduklės Šv.  Kryžiaus bažnyčios, A. Svarinsko aikštėje tylos minute ir uždegta žvakute buvo pagerbtas  1918 – 1920 metų Viduklės krašto savanorių atminimas. Visi žygeiviai  dalyvavo Šv. Mišiose už Lietuvą. 
Dalyvavusieji  džiaugėsi šia akcija, stebėjosi, kalbėjo, kad reikia tokių renginių, vienijančių įvairaus amžiaus žmones. 

 
Ankstesni įrašai


Pradedame įgyvendinti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro skelbiamą projektą „Sveikata visus metus“ su 4a klasės mokiniais. Kiekvieną mėnesį iki 10 d. skelbiamas vis naujas iššūkis, nauja užduotis. Sausio mėnesio iššūkis – „Burnelė - ne šiukšlynas. 

Priešmokyklinukai sėkmingai užsiregistravo į projekto „Kaip surasti Lietuvą?“ dalyvių sąrašą. Esame vienintelė, tarp 128 Lietuvos dalyvaujančių įstaigų, iš Raseinių rajono. Projekto numatytas veiklas vykdysime iki Vasario 16-osios. 

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos jaunieji šauliai sausio 30 dieną turėjo netradicinę pamoką. Į svečius pasikvietėme mūsų gimnazijos jaunąsias policijos rėmėjas, seses Rimantę ir Raimondą Mockutes.

Rimantė ir Raimonda pristatė Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų nuostatus, priėmimo tvarką, tikslus, teises ir pareigas. Po šio susitikimo keletas jaunųjų šaulių teigė norintys tapti policijos rėmėjais. 

Neužmirštuolė – tai gėlė, kurią segime Sausio 13 d. atminti. Jos pavadinimas simbolinis, siejasi su pilietine nuostata, jog mes prisimename, kodėl esame laisvi. Gimnazistai dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų organizuotoje pilietinėje akcijoje, kurios metu reikėjo išsakyti savo patriotinę mintį bei segėti neužmirštuolę. 

Po naujųjų metų sutikimo, kartu su partnere - Ariogalos gimnazija, kibome į darbus. Prasidėjo projekto „Skaitymo laboratorija“ įgyvendinimo darbai. Sausio pirmomis dienomis gimnazijoje  susitiko abiejų gimnazijų vadovų komandos, aptarė projekto darbų grafikus, pasiskirstė funkcijomis ir atsakomybėmis. Jau užprenumeruotos knygų skaityklės, įsigytos elektroninės EMA pratybos, paskelbtas konkursas techninės įrangos pirkimui.