Aktualijos

Kalėdų senelio staigmena

Kalėdų senelio staigmena – taip galima būtų pavadinti žinią, kad mūsų Europos sąjungos struktūriniams fondams parengtas projektas „Skaitymo laboratorija“ finansuotas 100 procentų! Gruodžio 11 dieną pasirašyta projekto finansavimo sutartis. Toks projektas gimnazijoje parengtas pirmą kartą, tai - neįkainuojama patirtis, suteikusi žinių ir pasitikėjimo savo jėgomis. Projektą rengė jungtinė Viduklės Simono Stanevičiaus ir Ariogalos gimnazijų komanda, kuriai vadovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Jonaitienė.

Ilgai rengtas ir iki smulkmenų apmąstytas projektas, skirtas mokinių skaitymo pasiekimų gerinimui. Jo idėja – įkurti skaitymo laboratoriją, kurioje būtų visa reikiama techninė ir programinė įranga, dirbtų skaitymo konsultantas, o mokiniai, naudodamiesi virtualia erdve, skaitytų elektronines programines ir grožines knygas,  atliktų įvairias mokytojų skirtas užduotis, pildytųsi perskaitytų knygų dienoraštį, filmuotų garsinius skaitymus ir keltų  failus, ir t.t.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2 metai. Tikimės, kad pasibaigus projektui, džiaugsimės pasiektu rezultatu – mokinių skaitymo gebėjimai bus aukštesni!
Ankstesni įrašai


Gruodžio 12 dieną gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Švietimo ir  mokslo ministerijos švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento atstovai Regina Vasiliauskienė ir Kazimieras Bukota.  Vizito tikslas - patikra dėl bendrųjų ugdymo planų įgyvendinimo eksperimentinę mokymo lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodiką įgyvendinančiose ugdymo įstaigose. 

Gruodžio 12 d. gimnazijos vaikinų ir merginų komandos dalyvavo rajono kaimo vietovių mokyklų sporto žaidynių krepšinio 3x3 varžybose.  Gimnazijos vaikinų komanda pralaimėjo Nemakščių sportininkams, bet, nugalėjusi Šiluvos gimnazijos ir Girkalnio pagrindinės mokyklos komandas, užėmė pirmą vietą. Tokia pat vieta džiaugėsi ir gimnazijos merginų komanda, nugalėjusi visas varžoves: Nemakščių M. Mažvydo ir Šiluvos gimnazijų krepšininkes. Puikūs gimnazijos krepšininkų pasiekimai!

Gruodžio 12d. II b klasėje vyko socialinių įgūdžių valandėlė „Apie save ir draugus“. Į valandėlę mokiniai atėjo puikiai nusiteikę, šiltai priėmė visas socialinės pedagogės siūlomas veiklas, buvo aktyvūs ir nuoširdūs. 

„Eglė žalčių karalienė“ – legenda, kurią nuo vaikystės žinome kiekvienas. Mažiems ji mums buvo tarsi stebuklinga pasaka. O užaugus – atsiskleidė daug gilesnėmis prasmėmis. Įgiję gyvenimo patirties, supratome, kad ji – apie mus. Apie tai, ką kiekvienas vienaip ar kitaip esame patyrę.

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ gruodžio 7-8 dienomis mokyklų vadovams ir jų pavaduotojams organizavo mokymus. Mokymus vedė lektorė iš Didžiosios Britanijos Coolen R Jackson. Lektorė dalinosi užsienio patirtimi apie lyderystę ir švietimo kaitos kryptis.