Aktualijos

Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje mokėmės nešvaistyti gyvenimo

Norėtųsi pasidalinti mintimis apie jaunimo mėgstamą laisvalaikio praleidimo formą – „Sniego gniūžtės“ stovyklą. Ji vadinama taip, nes primena  saulėtą dieną nuo kalno besiridenantį sniego kamuoliuką, virstantį  dideliu sniego kamuoliu. Šį savaitgalį tokią stovyklą pirmą kartą išrideno Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija kartu su Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjunga „Žingsnis“ (LKJBS), Raseinių visuomenės sveikatos biuru ir kelių gimnazijų savanoriais.

Kiekvienos programos įgyvendinimui reikia geros pradžios. Gimnazijos direktorė Danutė Janukienė  šypsniu, užuomina vis primindavo apie prevencinės „Sniego gniūžtės“ programos svarbą, drąsino mokytojus ir gimnazijos jaunimą įgyvendinti pasiūlymą. To paties visa širdimi troško mokinių tarybos pirmininkė  III b klasės mokinė Sandra Šadulskytė. Ji tapo  jaunesniąja stovyklos koordinatore ir stovyklos direktore, nepriekaištingai atlikusia patikėtas pareigas. Susibūrė pedagogai, moksleiviai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Visi ieškojo partnerių ir kartu įvykdė tai, ko siekė,- suorganizavo  taip ilgai planuotą trijų dienų savaitgalio stovyklą „Sniego gniūžtė“, kurios tikslas – mokytis ir mokyti kitus nešvaistyti gyvenimo. Rašytojas Vytautas Mačernis yra pasakęs: „Mano gyvenimas yra degantis gyvenimas, kiek aš nedegu, tiek negyvenu“.  Šio rašytojo žodžiais galima būtų kalbėti apie „Sniego gniūžtės“ programą. Ji yra skirta žmonėms, kurie nenori iššvaistyti savo gyvenimo, o jeigu švaisto – susivoktų, jog ne tam jis suteiktas. Ką reiškia švaistyti gyvenimą? Atsakymas: paskirti jį negatyvumui - svaigalams ir kitoms priklausomybėms, užsisklendimui savyje, pykčiui ir agresijai, žmonių priešinimui ir kitokiam blogiui. Būtent šiuos reiškinius moko aplenkti minėtoji programa. Joje nėra vietos negatyvui.  Čia degantis gėriu žmogus gali uždegti kitą. Nedegantis  gyvenimo džiaugsmu,  gali pradėti degti. Tai bendravimą, kūrybiškumą, bendradarbiavimą, požiūrį į sveiką gyvenimo būdą, aktyvumą, lyderystę skatinanti programa.

Į Viduklės Simono Stanevičiaus gimnaziją susirinko kone visos rajono gimnazijos, atvyko ir Tauragės, Kėdainių, Šiaulių miestų moksleiviai. Džiugu, vadinasi, apie šią prevencinę programą  jaunimas žino ir kalba vis daugiau, perduoda vieni kitiems ir noriai dalyvauja. Programos tikslas ir yra kaip tik toks - įjungti  kuo daugiau jaunimo ir garsiai kalbėtis apie gyvenimo pavojus. Raseinių r. visuomenės sveikatos biuras finansavo stovyklą, pakvietė įdomią gyvenimo patirtį turintį svečią - Žaną Talandį. Mokiniai  kartu su juo kalbėjosi apie karčią gyvenimo tikrovę ir priklausomybių liūną. Buvo stipru. Pasakojimai palietė širdies gelmes, nes tai buvo žmogaus, stovinčio priešais  jaunąją kartą, išgyvenimai.  Valanda, praleista su Žanu, neprailgo. Beje, tai tik vienas stovyklos prevencinis epizodas. 

Gera pradžia  padaryta, neketinama sustoti. Viduklės Simono Stanevičiaus  gimnazija ypač dėkinga savo partneriams, kurie padėjo išridenti pirmąją „Sniego gniūžtę“. Pavargę, tačiau besišypsantys, spinduliuojantys neregima šviesa stovyklos dalyviai dėkojo organizatoriams ir atsisveikindami pasakė: ,,iki naujų susitikimų stovykloje“. Vadinasi, Viduklės Simono Stanevičiaus  gimnazija jau įsipareigoja  prevencinę programą tęsti toliau. Įsipareigoja ne prieš valdininkus ar kažkokias institucijas, o prieš savo ir kitų gimnazijų jaunimo bendruomenę. 

Virginija Petrošienė, stovyklos organizatorė
Ankstesni įrašai


Lapkričio 24 dieną vyko konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ antrasis – zoninis etapas. Renginys vyko Gargžduose, renginį organizavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Šiuo konkursu siekiama ugdyti mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo bei kitų sveikatą, skatinti  mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą, praktikuoti darbą komandoje. 

Lapkričio 24 d. grupė mūsų gimnazistų dalyvavo susitikime su Aleksandro Stulginskio universiteto atstove. Viešnia pristatė universiteto studijų programas, mokė mokinius, kaip apsiskaičiuoti stojamąjį balą, kokius dalykus rinktis, norint studijuoti šioje aukštojoje mokykloje, taip pat pristatė tęstinių studijų užsienyje galimybes. 

Kaip baseine aplenkti Rūtą Meilutytę? Kaip padėti Liudui Mažyliui greičiau rasti Nepriklausomybės akto originalą ir kaip atkartoti S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą? Tokias užduotis lapkričio 25 d.  sprendė gimnazijos 5-7 klasių  mokiniai, kurie programavimą pažino atlikdami ne visam pasauliui skirtas,

Lapkričio 23 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko rašinių, piešinių ir fotografijų konkurso ,,Už Raseinių ant Dubysos", skirto Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams paminėti, dalyvių apdovanojimas. Domas Baranauskas, 5a klasės mokinys, gavo padėką už rašinį ,,Aš- gamtos vaikas". Dėkojame Domui ir jo mokytojai Rasai Mažeikienei. 

Baigėsi rajono kaimo vietovių mokyklų sporto žaidynių 5-6 klasių berniukų ir mergaičių kvadrato varžybos. Mūsų gimnazijos mergaičių komanda užėmė I vietą nugalėjusi visas tris priešininkes: Nemakščių. M.Mažvydo, Šiluvos gimnazijų ir Girkalnio pagrindinės mokyklos komandas.