Gamtamokslinio ugdymo pamoka netradicinėje aplinkoje

  • Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2022-05-11
  • Kategorija: Renginiai

Gegužės-birželio mėnesiais penktokai gamtamokslinio ugdymo pamokose studijuoja temą „Kosmosas“. Todėl visai neatsitiktinai gegužės 10 d. 5a klasės pamokos persikėlė į Molėtų Etnokosmologijos muziejų ir Observatoriją, kurias vedė ilgai tyrinėję visatos paslaptis astrologai-mokslininkai. Iš pradžių vyko moderni pamoka Etnokosmologijos muziejuje, kurią vedė astrologas Valdas Stumėnas. Mokiniai gyvai stebėjo asteroidų luitus, pasiekusius Žemę ir turinčius prabangią retųjų metalų sudėtį. Taip pat stebėjo, kaip vyksta Visatos objektų judėjimas, kas nutinka, kai greitis tampa per mažas ir kt. Pamokos metu, buvo sukurtas 3D Visatos vaizdas, kartais net jautėsi nesvarumo būsena lyg skrydyje Visata, durys, einant iš vienos į kitą patalpas stebuklingu būdu atsiveria ir užsiveria, tarsi  liptum iš vieno kosminio laivo į kitą. Erdvės veikė ne tik teigiamai, kaip kurie dėl uždarų patalpų ar aukščio jautė laikinus negalavimus, ką jaučia ir pradėję skraidyti kosminėje erdvėje kosmonautai.  

Kitas pamokas, jau Molėtų observatorijoje vedė  mokslininkas- astronomas Audrius Bridžius, kurio pavarde pavadintas jo atrastas asteroidas. Mokiniai turėjo galimybę kartu su astronomu virtualiai pamatyti Saulėje vykstančius reiškinius, stebėjo kaip įvyksta Saulės ir Mėnulio užtemimai, sužinojo, kodėl Saulė nėra amžina ir ilgainiui užges. Čia mokiniai gavo gana liūdną žinią, kad kažkada, bet ne taip ir greitai, ateis laikas, kai Saulei plečiantis Žemėje bus taip karšta, kad žmonėms teks ieškotis vietos kitose planetose ir jau numatytas tolimesnė planeta Marsas. Mokiniai pamatė ir žvaigždžių ūkus, kur gimsta naujos žvaigždės, panašios į Saulę. Ypatingą patirtį mokiniai įgijo ant Molėtų observatorijos stogo. Naktis, didžiulis teleskopas ,,žvelgia į dangų”. Aplink susispietę penktokai laukia eilės. Šalta, žvarbu, bet smalsumas neleidžia pabėgti. Astrologas Audrius atsuka teleskopą į ryškesnę žvaigždę - Tikutį. Visi vienas po kito stebi, bet nesistebi, po to teleskopas pasisuka į kitokias žvaigždes ir galiausiai į Mėnulį. Nei vienas nesuvaldė emocijos pamatę Mėnulio paviršių. Taip ryškiai matėsi Koperniko krateris, vadinami Alpių kalnai, upės, kuriose nėra vandens ir kt. Tikrai ilgai išliks matyti vaizdai, išgyventi pojūčiai.

Gamtamokslinio ugdymo mokytoja Virginija ir 5a klasės mokiniai taria nuoširdų Ačiū mokslininkams - astronomams Valdui ir Audriui už įspūdingas pamokas, gimnazijos direktorei ir pavaduotojoms Jolantai ir Audrai už stiprų palaikymą organizuojant pamokas netradicinėje erdvėje ir galimybę nuvykti nemokamai. Auklėtojai Indrei ir mokytojo padėjėjai Linai, kurios nei per žingsnį neatsitraukė nuo savo ugdytinių, rūpestingai juos globojo ir dieną ir naktį, o pavojų tokio amžiaus mokiniams netrūko. Profesionaliam,  šiuolaikiškam, puikiai naviguojančiam bet kuriuo paros laiku autobuso vairuotojui Rimui. Visų suaugusiųjų geranoriškų pastangų dėka penktokų kelionė, kurios neįmanoma išsamiai nei aprašyti, nei papasakoti -  buvo nuostabi !!!  

Nuotraukoje 5a klasės mokiniai Molėtų Etnokosmologijos muziejaus apžvalgos bokšte, virš jų Lietuvos trispalvė, kuri pabuvojo Mėnulyje. Tai išskirtinė Lietuvos vėliava.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos